Kuidas kõik alguse sai

“Mis saab tööstusettevõtete jääkidest?”, küsis Laura ühel märtsikuu õhtul Mayrile helistades. See saatuslik tol hetkel vastuseta jäänud küsimus viis ahelreaktsioonini, mille tulemusel on teie ees platvorm Materjalivoog.

Materjalivoo idee sai kõva häälega välja öeldud 2019. aasta märtsis. Alustasime Negavati konkursil Recyclisti nime all, kust lahkusime kahe eriauhinnaga. Edasi viisime oma talendi maailma suurimale roheliste äriideede konkursile Climate Launchpadile, kus esindasime Eestit rahvusvahelises finaalis Hollandis. Jätkasime Accelerate Estonia startup inkubatsioonis, kuhu meid 64 idee seast avaliku sektoriga kahasse oma ideed arendama valiti.

Pärast kogu seda kogemuste karusselli selgus, et avaliku sektori hammasrattad ei liigu päris sellisel kiirusel nagu meile meeldiks. Tekkis paar kuud mõttepausi. Nagu meteoriit selgest taevast pöördus meie poole veebiarendaja Kristin, kellel oli idee luua taaskasutusmaterjalidest tehtud toodetele platvorm. Pärast ideega tutvumist arvas ta, et sooviks hoopis sellesse panustada. Mõeldud, tehtud. Platvorm sai lansseeritud 15. juunil 2021.

Praeguse seisuga oleme Baltikumi ainus ettevõtetevaheline tööstusjääkide vahendamise platvorm, kaasates kõiki tööstusi, kellel selle vastu huvi. Meie eesmärk on viia ettevõteteni teadmine –  ringmajandus on tulnud selleks, et jääda. Platvormist peab saama iseenesest mõistetav vahelüli enne seda, kui ettevõte võtab ühendust jäätmekäitlejaga.

Mitmed ettevõtted on meie poole pöördunud, öeldes, et neil on raske leida oma materjalijääkidele väärindust või et neil on raske leida ettevõtete kontakte, kellel oleks materjalijääke, mis neile toormaterjaliks sobiks. Platvorm toob need osapooled omavahel kokku. Nii hoiab materjale müüv ettevõte kokku jäätmekäitluskuludelt ning saab lisateenistuse. Oma jääke ringlusesse saates on tal ülevaade sellest, mis tema ülejääkidest saab ning ta on paremini ette valmistunud selle aasta lõpuks valmiva ringmajanduskava täitmiseks. Materjale ostev ettevõte leiab oma materjalid ühest kohast ja soodsalt, ning saab seeläbi oma kliente rõõmustada keskkonnateadlike toodetega.

NAISKOND

Mayri Tiido

Mayri on meie PR-kommunikatsioonitiimi moodustav ühemehebänd ja võiks öelda, et isegi meie ringmajanduse majakas. Ta särab nii oma ringmajanduse või pitchi-teemalistel koolitustel koolitajana kui ka häkatonide žüriiliikme või mõne muu noorte elu muutva projekti elluviijana. Mayri töötab nii, et teab, kuidas läbipõlemise järel jätkuvalt teisi motiveerides edasi põleda. Tema käe all saavad organiseeritud nii üritused, koosolekud kui ka Google Drive’i kaustad.

Laura Truija

Laura, kelle südamevalu keskkonna pärast viis platvormi loomiseni, toetab meid turunduses, sisuloomes, koostööde- ning meediateemalises suhtluses. Samuti võib Laura vastata teie küsimustele ürituste korraldamise, projektide kirjutamise, keskkonnakaitse, toitumise, toidutegemise või muude kainet mõistust ja külma närvi vajavate teemade korral. Tal on anne näha ette trende enne nende juurdumist, mistõttu võime olla maru rahulikud, et saame kõik varsti kuulsaks.

Agnes Jürison

Vahel veidi keelenatslusesse kalduv Agnes püüab hoida enda silmi peaajju pöördumast, kui isik, kelle igapäevasõnavarasse kuuluvad sõnad haul ja giveaway teatab, et “seda ei saa ju eesti keelde tõlkida”. Keeleinimese ja tõlkijana pöördume tema poole, kui on vaja tekst kriitilise pilguga üle vaadata või miskit sisu luua. Edasipüüdliku milleniaalina panustab ta ka strateegiliste ideede genereerimisse ja ettevõtetega suhtlemisse.

Võta ühendust

Materjalivoog OÜ

Registrikood: 1296891